Zróbmy Almanach

Zapraszam do nowego ambitnego projektu, który w ramach BEZKRESu pragniemy z Wami zrealizować. Chcielibyśmy wydać Almanachy tematyczne z Waszą twórczością. Każdy Almanach ma swoją tematykę. Do każdego zapraszam zarówno poetów, jak i prozaików. Mile widziane również eseje, felietony i artykuły tematyczne.

Materiały proszę słać na maila: – w tytule maila proszę pisać Almanach + temat almanachu.

Lista tematów Almanachów:

  • Żołnierze Niezłomni (planowany druk — marzec 2020)
  • Cud nad Wisłą — Bitwa 1920 (planowany druk — sierpień 2020)
  • Esy-Floresy: poezja graficzna
  • Zwierzenia zwierza: poezja faunnistyczna

Uczestnictwo w Almanachu jest płatne: koszt zgłoszenia 10 PLN (na każdy almanach). Z zebranych funduszy będziemy dofinansowywać druk papierowego wydania Bezkresu.

Almanachy po publikacji będą dostępne do nabycia w naszym Sklepie.

Zapraszam do uczestnictwa w tym projekcie. Zróbmy to wspólnie. Budujmy polską kulturę. Rozwijajmy polską literaturę. Dzielmy się naszą twórczością i przekażmy ją potomności.


Ile tekstów można przysłać?

Każdy autor może podesłać do 10 wierszy oraz do 2 tekstów prozatorskich i publicystycznych w danym temacie.

Jaka będzie objętość Almanachu?

Objętość książki przewidziana jest na 100-150 stron.

Ile będzie kosztować tomik Almanachu?

Po wydaniu Almanach będzie można nabyć w naszym sklepie. Przewidywana cena książki to 20 PLN + wysyłka.

Kiedy mogę opłacić uczestnictwo w Almanachu?

Najpierw zbieramy materiały. Gdy wybranych tekstów będzie już dość, aby zmontować z nich książkę — poprosimy zakwalifikowane osoby o dokonanie przelewów.

Dlaczego uczestnictwo jest płatne?

Z jednej strony chcemy z Wami budować naszą Biblioteczkę Literacką. Z drugiej poprzez uczestnictwo w Almanachach wspomogą Państwo nasze pismo, a konkretnie druk wersji papierowej Bezkresu.

Czy muszę zakupić tomik?

Nie ma obowiązku zakupu Almanachu, w którym wzięło się udział

Kiedy będzie można zakupić Almanach?

Gdy spłyną od Was materiały do książek, i gdy będzie ich już odpowiednio dużo, zmontujemy Almanach i przekażemy Wam do korekty. Będzie to również czas wpłat za uczestnictwo. Gdy minie termin korekt i wpłat — książka trafi do drukarni. Wkrótce potem pojawi się w sklepie. Dwa z proponowanych Almanachów chcielibyśmy wydać w konkretnych terminach: w marcu i w sierpniu. Pozostałe — gdy tylko będą materiały.

Kto może wziąć udział w Almanachu?

Absolutnie każdy może nadesłać swoją propozycję. Spośród nadesłanych tekstów wybierzemy najlepsze i najtrafniejsze. Zakwalifikowani autorzy zostaną w stosownym czasie poinformowani o tym fakcie.