Jak pracujemy nad numerem pisma?

1 dzień miesiąca

Numer trafia do czytelni

Najwyższa pora pokazać światu nasze najnowsze dziecko. Plik trafia na serwer i można go czytać online. Niecierpliwie czekamy na pierwsze reakcje naszych czytelników.

Nowy temat przewodni

Temat jest sugestią, propozycją, wskazówką. Przyjmujemy również teksty nienawiązujące do tematu przewodniego, choć te pierwsze maja pierwszeństwo przy składaniu numeru.

Pierwszy dzień miesiąca
Pierwszy dzień miesiąca

Aktualizacje

Aktualizujemy nasz portal oraz stronę pisma na FB.

Reklama

o bardzo pracochłonne zadanie. Każdego miesiąca, w pierwszych jego dniach, zamieszczamy na grupach literackich FB dwa posty: z linkiem do aktualnego numeru oraz z plakatem informującym o naborze nowych tekstów. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć w naszych komentarzach pod tymi dwoma postami oraz na stronie pisma na FB oraz portalu WWW Bezkresu.

Pierwszy tydzień
Od pierwszego dnia

Nabór nowych autorów

Od pierwszego dnia miesiąca do około 15-20 dnia, Rozpatrujemy wyłącznie teksty nadsyłane na maila redakcji: . Preferujemy pliki tekstowe TXT, DOC, ODT ewentualnie PDF.

Czytamy wasze teksty

Od pierwszego zgłoszenia — w miarę możliwości na bieżąco — na tyle, o ile pozwala nam czas i inne zajęcia osobiste. Selekcji dokonuje zespół Redakcji. Szukamy interesujących tekstów pasujących do aktualnego numeru.

Pierwsza połowa miesiąca
Na bieżąco

Konsultacje z autorami

Jeśli tekst potrzebuje poważniejszej korekty, konsultujemy poprawki z ich autorami.

Zamknięcie numeru

Między 15 a 20 dniem miesiąca. Mamy już komplet materiałów do numeru. Nim wkroczy korektor, czasem podmieniamy wybrane teksty na nowe, znacznie lepsze. To ostatni dzwonek, aby znaleźć się w składanym numerze.

Około 15 dnia miesiąca
Do 20-25 dnia miesiąca

Korekta numeru

20 dzień miesiąca. Numer trafia w ręce naszego korektora — usuwamy błędy popełnione podczas montażu pisma. Od tego momentu nadesłane teksty czytać będziemy i wybierać do pisma dopiero w kolejnym nadchodzącym miesiącu.

Publikacja spisu treści

Między 20 a 25 dniem miesiąca. Autorzy mogą sprawdzić, czy zostali wybrani do nowego numeru i które z nadesłanych przez nich tekstów znajdą się w piśmie.

Po 20 dniu miesiąca
Ostatni tydzień

Drukarnia: wersja papierowa

W przygotowaniu. Wersja papierowa będzie zawierać dodatkowo wkładkę literacką — niedostępną dla e-wydania.

Wysyłka

W przygotowaniu. Składamy wkładkę literacką. Pakujemy czasopismo i idziemy na pocztę. Wysyłamy wersję papierową zainteresowanym — po uprzedniej przedpłacie.

Koniec miesiąca
W wolnych chwilach

Praca koncepcyjna

Zbieramy pomysły na nowy numer. Wybieramy tematykę, rozmyślamy nad nową okładką.

Makieta nowego numeru

Przygotowanie makiety do nowego numeru.

Ostatnie dni miesiąca
Ostatni dzień miesiąca

Czyszczenie chmury redakcyjnej

Usuwamy pozostałe materiały, które nie wybraliśmy do składanego numeru. Teksty nadesłane po zamknięciu i korekcie numeru zostają przesunięte do kolejnego numeru.

%d bloggers like this: