Chcąc rozwinąć lub założyć po prostu nową firmę, jej właściciel zwykle na początku kupuje dla niej oddzielną placówkę bądź przynajmniej pojedyncze biuro. Jeżeli zamierza osiągnąć swój cel przy wydaniu jak najmniejsze ilości pieniędzy, zawsze może zdecydować się na Wirtualne biuro. Na czym ono polega i jak ono działa?

Zwrot wirtualnego biura wziął się z angielskiego języka, w którym funkcjonuje on jako „Virtual Office”. Czasami określa  się go również mianem e-biura. Nie jest to zwykła placówka, a raczej usługa, dzięki której uzyskuje się dostęp do pełnego outsourcingu związanego z obsługą biura. Nie trzeba nawet fizycznie być dostępnym w danym miejscu i nie trzeba przenosić swojej działalności do nowej dla niej lokalizacji, by z tego wszystkiego korzystać.

Oczywiście Wirtualne biuro nie sprawdzi się świetnie w przypadku każdej firmy. Kieruje się je do tych działalności, jakie albo pracują w różnych miejscach, albo nie potrzebują swojej placówki. One mogą i powinny sięgać po biura wirtualne.