Sukces handlowy zależy od umiejętności wywarcia na kliencie wrażenia, iż naprawdę nam na nim zależy, nawet jeśli nie do końca mamy świadomość, kim on w istocie jest. Klient, który odczuje naszą dobrą wolę, by zaspokajać jego potrzeby i rozwiązywać jego problemy, z pewnością doceni nasze wysiłki i dokona zakupu. Nie pisz klientowi o sobie ani o cechach twojego produktu. Jego to nie interesuje. Skoncentruj się na kliencie. Jego obchodzi tylko on sam i jego potrzeby.

Wykorzystanie NLP w ofertach handlowych opiera się na podkreślaniu korzyści i ich wizualizacji. Fakty dotyczące oferowanego przez nas produktu muszą odnosić się do podstawowego pytania, zadawanego przez klienta: Jakie rezultaty (korzyści) przynosi korzystanie z produktu?

Odpowiedź na to pytanie sprowadza się do kilku prostych technik anonserek.pl:

Znajdź sytuację, której najlepszym rozwiązaniem według samego potencjalnego klienta będzie pożądane przez Ciebie zachowanie. Pozwól czytelnikowi oferty znaleźć się w sytuacji dla niego niekomfortowej i znaleźć jedyne dobre z niej wyjście – kupno oferowanego przez Ciebie produktu – satysfakcjonujące go (i Ciebie jako sprzedawcę), eliminujące problem, spełniające potrzebę.
Odwołującym się do sfery emocji językiem, uzmysłów potencjalnemu klientowi korzyści płynące z dokonania zakupu. Pozwól mu być nie widzem, ale bohaterem akcji, poczuć każdym zmysłem, co go czeka.
Zapytaj retorycznie, czy taka wizja niedalekiej, uchwytnej przyszłości jest satysfakcjonującym go wyborem, odpowiednią zmianą w stosunku do dotychczasowej sytuacji.
Zasugeruj, jakie działania dzielą go od urzeczywistnienia marzeń i zapytaj, czy już podjął odpowiednie kroki.
Spraw, by potencjalny klient stał się odpowiedzialnym za dążenie do pożądanego stanu i osiągnięcie go.

Przykład zastosowanie tej strategii w moim biznesie (MLM):

„Czy masz dosyć niskich zarobków na etacie? Czy irytuje cię to, że cały czas ktoś Ci rozkazuje w Twojej pracy?

Wyobraź sobie, że jesteś swoim własnym szefem, pracujesz dokładnie wtedy, kiedy chcesz, w sposób, który Ci najbardziej odpowiada. Gdy patrzysz na swoje konto bankowe i widzisz tą kwotę, która zawsze chciałeś zarabiać, rozpiera Cię duma. Sam tego dokonałeś, a jednocześnie pomogłeś innym ludziom w osiągnięciu sukcesu.

Czy chciałbyś, żeby tak wyglądała twoja praca?

Jeśli tak, proponujemy Ci biznes MLM we współpracy z firmą FM Group. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, przeprowadzimy Cię przez proces rejestracji i pomożemy w rozwijaniu Twojego biznesu. Pamiętaj, to od Ciebie zależy, jaka będzie Twoja finansowa przyszłość.”