Jeżeli zamieszczamy na stronie internetowej artykuł jako ogłoszenie powinniśmy rozważyć czy by nie warto oprócz opisu w formie tekstowej, umieścić jego prezentacji graficznej. Wpłynie to na skuteczność odpowiedzi na tego typu ofertę. Graficzna reprezentacja powinna być dość wyraźna, aby odbiorca nie powinien zastanawiać sę nad tym co tam się znajduje. grafika winien być również możliwie duży. Poleca się także by prezentacja graficzna była w dobrej jakości, co umożliwi zachować dobrą widocznosć odbiorcy. Nie zapomnijmy również i o tym, aby podać prawidłowe dane kontaktowe (najlepiej jeśli jest to telefon komórkowy oraz adres e-mail, ewentualnie identyfikator komunikatora internetowego).
Ogłoszenia w Internecie cechują się pewnymi specyficznymi cechami. Jest to przykładowo sama forma publikacji. Powinna ona się charakteryzować tym, iż dane ogłoszenie ma takie główne fragmenty jak: nagłówek ogłoszenia (zazwyczaj rodzaj przedmiotu, którego dotyczy), następnie data publikacji (zazwyczaj jest ona automatycznie generowana) oraz sama sam opis ogłoszenia, która dokładnie specyfikuje to czego ma dotyczyć dana oferta. Jeśli tego dopilnujemy to możemy liczyć na powodzenie dowcipy dla dorosłych.

Sieć jest przepełniona różnego typu stronami, na których można umieścić ogłoszenie. Wobec tego mamy możliwość wyboru tego najbardziej właściwego dla nas serwisu. Czasem jest lepiej przeznaczyć więcej środków pienieżnych na publikację oferty i mieć większą pewność w skuteczność odpowiedzi na ofertę, niż ponieść niższe koszty, natomiast uzyskać małą albo zerową skuteczność. Zazwyczaj dobrze znane serwisy, z których korzysta znaczna liczba użytkowników oferują najlepsze usługi, choć nie jest tak zawsze. Wynika to np. z tego, że niełatwo jest wypromować stronę w Internecie, aby była popularna wśród licznego grona użytkowników, wobec tego nawet jeżeli istnieje strona jakościowo lepsza, to nie jest ona dostrzegana przez przeciętnego internautę tak jak strona z ogłoszeniami, która ma dłuższą żywotność, a nie jest unowocześniana ze względu na sporą liczbę jej użytkowników oraz na to, że potrzeby są w pełni zaspokojone.