Kasy pancerne i szafy pancerne to miejsca gdzie chowamy cenne rzeczy, pieniądze i wartościowe dokumenty. Ten pancerny rodzaj mebla występuje w różnych rodzajach. Producenci produkują lekkie kasy pancerne, z możliwością do przenoszenia, ciężkie kasy pancerne czy sejfy. Wszystko to jest wyprodukowane w wielopłaszczyznowej stalowej powierzchni, pozwalającej na bezpieczne trzymanie pieniędzy i wartościowych przedmiotów.

Producenci produkujący kasy pancerne zaopatrują swoje produkty w odpowiednie certyfikaty IMP w klasach II, III i IV.
Lekkie kasy pancerne charakteryzują się technologią lekkiego wypełnienia korpusu takiej kasy, a przy tym skutecznymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi do takiej kasy. Kasa jest lekka i skuteczna co za tym idzie łatwa w przenoszeniu jej. Duże i ciężkie kasy pancerne to całe sejfy, osobne meble pancerne stosowane w bankach lub innych urzędach bądź nawet w domach prywatnych. Drzwi i ściany takich kas są wyprodukowane w oparciu o wielowarstwowe korpusy, są doskonale wyprofilowane a głównym ich atutem jest zastosowanie elementów anty inwazyjnych czyli po prostu są odporne na wszelkiego rodzaju próby włamań.
Wszystkie kasy są wyposażone w super nowoczesne urządzenia cyfrowe, doskonale zabezpieczają składowane tam pieniądze i cenne przedmioty. Zarówno lekkie jak i ciężkie kasy doskonale spełniają swoją rolę.